A u nas w bibliotece…

Data publikacji: 17/08/2021

W ramach wakacyjnej oferty zajęć Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaktorowie i Międzyborowie, między 9 a 13.08 na terenie naszych placówek odbywały się zajęcia z programowania w grze Minecraft. Niełatwa dziedzina informatyki krok po kroku odkrywała przed uczestnikami swoje tajemnice, dzięki systemowi przystosowanemu do umiejętności dzieci.

Dwie dziewięcioosobowe grupy spotykały się codziennie odpowiednio od 10:30 w głównej siedzibie oraz o 13:00 w międzyborowskiej Filii. Wiedza przekazywana w formie zabawy, zaowocowała wykonaniem wszystkich postawionych zadań, a także kreatywnym wykorzystaniem narzędzi dostępnych w edukacyjnej edycji popularnej gry.

Spotkania były podzielone na części w taki sposób, aby mali programiści nie mieli czasu na dekoncentrację. Najpierw obserwowali pokazywane techniki i zagadnienia. W tym czasie mogli zapoznać się  też z podstawowymi terminami, określającymi konkretne działania. Następnym krokiem, było oczywiście wdrożenie ich we własnym zakresie, pod czujnym okiem prowadzącego.

Zebranie grupy na zajęcia, które zaproponowaliśmy odbyło się w wyjątkowo szybkim tempie. Bardzo się cieszymy, że kolejna edycja warsztatów cieszyła się niesłabnącą popularnością. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do korzystania z innych propozycji naszej placówki.