Warsztaty z Michałem Zawadką

W niecodziennej lekcji wychowawczej uczestniczyli gimnazjaliści z Jaktorowa i Międzyborowa w dniu 5.11.2015 r. Nosiła ona tytuł Chcę być kimś! Czyli jak osiągnąć cele w czasach, kiedy wszyscy mają „wywalone”. Zajęcia poprowadził, przybyły na zaproszenia jaktorowskiej biblioteki - Michał Zawadka – autor książek dla dzieci, aktor teatralny, trener wystąpień publicznych. Prelegent animując różne scenki, w które angażował uczestników, starał się wytłumaczyć młodzieży czym jest grupa. Jakie jest jej oddziaływanie na poszczególne jednostki. Przekonywał, że każdy z uczestników jest kimś wyjątkowym, ale w grupie ta indywidualność się zaciera. Warto oddalić się od grupy, wyznaczyć sobie cel i do niego dążyć. To wymaga czasu i pracy. Gość namawiał do mądrego gospodarowania własnym czasem, do porzucenia działań, które nas nie rozwijają na rzecz pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. To spowoduje, że poczujemy się pewniej i będziemy mieli wyższe poczucie swojej wartości. „Gdy dostaniecie w szkole 1 to nie oznacza, że jesteście do niczego - chociaż inni mogą wam tak mówić. Nie wolno wam myśleć o sobie słowami innych. Zła ocena wskazuje, że źle wykonałeś określoną pracę – i tylko tyle.” – mówił prelegent. Zachęcał do założenia „Słoika szczęścia”. Codziennie wieczorem należy wrzucić do niego karteczkę z zapisaną rzeczą, którą udało się nam w tym dniu wykonać i z której jesteśmy zadowoleni. Słoik należy otworzyć po roku. Po przeczytaniu jego zawartości powinniśmy być mile zaskoczeni. Spotkanie było bardzo pouczające. Należy mieć nadzieję, że zasłyszane treści zachęciły młodzież do podjęcia pracy nad własnym rozwojem i pozwoliły inaczej spojrzeć na otaczającą rzeczywistość.

Michał Zawadka – autor książek dla dzieci ( Mądrość z natury, Zarządzanie marzeniami, Galeria Bajek), założyciel wydawnictwa Mind&Draim, twórca programu warsztatowego dla dzieci i młodzieży oraz szkoleń i konferencji dla nauczycieli i rodziców.  Mówca, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Międzynarodowego Klubu Mówców Toastmasters. Absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz polonistyki na kierunku Słowo na Ekranie, w Mowie i na Piśmie. Aktor, konferansjer, lektor, animator publiczności. Ze sceną teatralną związany od 1999 roku. Zagrał w ponad 1400 przedstawień w kraju i za granicą min. w musicalu „Metro” oraz produkcjach takich jak „Fairy Queen”, „Dancing”, „Władza”, „Dama Pikowa”, „Miss Sajgon”, „Otello”.  Zawodowo także artysta estradowy i kaskader filmowy. Ponad 10 lat trenował sztuki walki.

>> Zdjęcia <<