#

Strefa czytelnika

Festyn Rodzinny

W niedzielę 9 września 2018r. na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie odbył się Festyn Rodzinny. Impreza rozpoczęła się o godz. 15.00 i trwała do 21.00. Program artystyczny był bardzo urozmaicony. Oprócz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, które swoim wokalno-tanecznym programem rozpoczęły imprezę, na scenie pojawili się profesjonalni artyści. Bracia Krzysztof i Tomasz Gwiazda zauroczyli publiczność grając na łyżkach i akordeonie. Znany z telewizji komik i iluzjonista Konrad Modzelewski swoim występem oczarował wszystkich widzów. Ok. godz. 17.00 rozpoczął się pierwszy tego dnia koncert  - zespołu Alibii pt. „DISCO LATO”. Płynące ze sceny znane szlagiery takie jak: „Ona tańczy dla mnie”, „Ale, ale, Aleksandra”, „Ruda tańczy jak szalona” zachęciły wiele osób do wspólnego śpiewania i do tańca. Dużą niespodzianką było pojawienie się w części finałowej programu aktorki Elwiry Rudnickiej, która wyglądała i śpiewała jak Maryla Rodowicz. Niektórzy festynowicze byli przekonani, że to Królowa Polskiej Piosenki w oryginale. Kolejnym zespołem bawiącym publiczność był MeGustar. Bardzo rytmiczne, discopolowe rytmy przyciągnęły pod scenę głównie młodzież. Poruszając się w rytm muzyki, młodzi ludzie wtórowali Robertowi Dworniczakowi – głównemu wokaliście zespołu w hitach takich jak: „Baja bongo”, „Malowane serca” czy „Taki Lajf”. Rozbawioną publiczność przechwycił DJ MISIEK serwując im dobrą dyskotekową muzykę.

Piknik obfitował w atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Do dyspozycji uczestników był instruktor tańca Łukasz Kosiński, który ze sceny, wraz z partnerką prowadził naukę tańca. Swoje umiejętności sportowe zaprezentowali też członkowie Jaktorowskiego Klubu Karate ZANSHIN, zachęcając tym samym do zainteresowania się tym sportem. Na dzieci czekały zjeżdżalnie i Cymbergaj oraz konkurs plastyczny. Dla rodzin przygotowano zabawy sportowe. Strefa gastronomiczna obfitowała w smakołyki: pierogi, placki ziemniaczane, kiełbaski z grilla, grochówkę. Nie zabrakło balonów, waty cukrowej, lodów i popkornu. Pogoda była wspaniała więc na strażackim placu pojawiły się tłumy mieszkańców. Uśmiechnięte buzie świadczyły, że wszyscy dobrze się bawią i miło spędzają niedzielne popołudnie.

Organizatorzy imprezy: Ochotnicza Straż Pożarna, Urząd Gminy, Biblioteka Publiczna i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaktorowie bardzo dziękują Klubowi Sportowemu TUR Jaktorów, Jaktorowskiemu Klubowi Karate ZANSHIN, Firmie DARMEX Dariusz Grudkowski, Jaktorowskiemu Oddziałowi Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, Straży Gminnej i Policji za pomoc w zorganizowaniu imprezy i zapewnieniu bezpieczeństwa jej uczestnikom.

>> Zdjęcia z festynu <<