Bal karnawałowy z „Maską” i Biblioteką

Data publikacji: 01/02/2019

Czas karnawału jest świetnym momentem, aby oderwać się od codziennych zadań. Jest to świetny moment na organizowanie balów i zabaw, podczas których uczestnicy mogą wcielić się w swoją ulubioną postać za pomocą kolorowych, zabawnych i oryginalnych przebrań. Taniec i zabawy poprawiają nie tylko humor ale także kondycję fizyczną dzieci, które w dzisiejszych czasach dużo czasu spędzają przed komputerem lub telewizorem.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie wśród wielu ciekawych propozycji na aktywne spędzanie czasu podczas ferii zaoferowała także BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci. W czwartkowy wieczór 31 stycznia 2019 r. o godzinie 17.00 rozpoczęły się wesołe zabawy karnawałowe. Bal poprowadzili artyści na co dzień związani z Teatrem Maska. W tej kolorowej zabawie brały udział dzieci w różnym wieku. Można było podziwiać piękne stroje. Tańczyły księżniczki, wiedźmy, piraci, dinozaury, przeróżne zwierzątka a nawet … dynia! Poza tradycyjnymi tańcami dzieci zaangażowane były w wiele zabaw, np. taniec z balonikiem, zabawy z chustą animacyjną, podczas której zaangażowani byli także rodzica a dla wyjątkowych artystów – malarzy przygotowane były maski, które można było samodzielnie udekorować.

Na koniec balu Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej miała zadanie, aby wybrać najpiękniejszy strój karnawałowy. Oczywiście było to zadanie niemożliwe do wykonania, ponieważ wszyscy mieli przepiękne stroje i nie sposób było wybrać ten jeden najpiękniejszy. Ostatecznie wszyscy zajęli I miejsce i z cukierkiem oraz szerokim uśmiechem na twarzy powrócili do domów.

Następny bal karnawałowy już za rok! Zapraszamy

Biblioteka bardzo dziękuje Dyrekcji Gimnazjum w Jaktorowie za udostępnienie Sali na imprezę.

Marzena Muszyńska