Bibliotekarz poleca – pozytywnie na dobranoc

Data publikacji: 27/05/2021
Tym razem w naszej serii, nawiązując do Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, chciałbym polecić tytuł dla najmłodszych. Niebawem opublikujemy także fragment dzisiejszej pozycji, która podbiła wiele serc i wciąż cieszy się dużą popularnością. Zapraszamy do najnowszej części cyklu „Bibliotekarz poleca”.

„Detektyw Pozytywka” autorstwa Grzegorza Kasdepke to zbiór opowieści o przygodach pewnego nietypowego, lubiącego zagadki bohatera, zajmującego się codziennym tłumaczeniem otaczającego świata. Agencja „Różowe Okulary” wyjaśnia najróżniejsze sprawy, które mogą nurtować dzieci. Warto też wspomnieć o podziale tytułu na kolejne zagadki. Rozwiązania znajdziemy na końcu książki, co umożliwia wcześniejsze śledztwo w wykonaniu małych czytelników.

Książka zawiera również barwne ilustracje, które z pewnością pobudzą wyobraźnię. Za stronę graficzną jest odpowiedzialny Piotr Rychel. Estetyczny i nieco karykaturalny sposób przedstawienia rzeczywistości, sprzyja wesołym chwilom z literaturą. Serdecznie polecamy ten zbiór opowiadań. Stanowi idealną propozycję na dobranoc.

Zdjęcie okładki książki „Detektyw Pozytywka” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Na okładce drzewa i idący Detektyw Pozytywka. Przed książką siedzi brązowy miś.