Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Data publikacji: 23/04/2021

Przyłączając się do obchodów, postanowiliśmy pokazać Państwu tytuły, które polecają pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaktorowie oraz Filii w Międzyborowie. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Państwa do wyboru lektury na dziś i nadchodzący weekend. Co Państwo na to❓ Zapraszamy❗

Data 23 kwietnia nie jest przypadkowa – odwołuje nas do rocznicy urodzin i śmierci wielkich artystów: Nabokova, Druon’a, Cervantes’a i Shakespeare’a. Początki tego święta sięgają 1930 roku. Szersze obchody zapoczątkowano podczas Sesji Konferencyjnej Generalnej UNESCO w 1955 roku. Głównym celem jest dyskusja na temat literatury jako źródła wiedzy i uniwersalnych wartości. Od dwudziestu lat, co roku, kolejne z miast staje się także Światową Stolicą Książki. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł stolicy Gruzji, Tbilisi.

Tytuły książek:
📖 Zbigniew Zborowski „Trzy odbicia w lustrze”
📖 Robert Małecki „Zmora”
📖 Sylwia Kawalerowicz „Odetchnij od miasta. Dolny Śląsk”
📖 Natalia de Barbaro „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”
📖 Remigiusz Mróz „Szepty spoza nicości”
📖 Antonio Iturbe „Bibliotekarka z Auschwitz”
📖 Anna Kamińska „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej”