Konkurs “Podchody z biblioteką”

Data publikacji: 14/05/2021

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, lub te które nie mają wszystkich SŁÓW DNIA – właśnie teraz mają Państwo szansę.

Instrukcja:
1.Zgadnij jakiej poszukujemy książki
2.W książce znajdź SŁOWO DNIA
3.Zapisz tytuł i autora szukanej książki, oraz SŁOWO DNIA
4.Wszystkie zapisane informacje zachowaj dla siebie i dopiero ostatniego dnia 15 maja wyślij nam odpowiedzi.

Dzień 1

Poszukiwana książka:  W roku 1786 oraz 1785 na terenach dzisiejszych Niemiec urodzili się dwaj słynni bracia, którzy pisali baśnie. Wierny sługa to nasza dzisiejsza baśń.

SŁOWO DNIA : licząc bez tytułu to 67 wyraz ( wyrazem jest też : i , a).

Zdanie w którym znajduje się słowo:   Ty (SŁOWO DNIA)  zastąpić mnie możesz.

Dzień 2

Poszukiwana książka:

Okładki książki konkursowej. Zakładkami bibliotecznymi zakryty jest częściowo tytuł i autor książki.

SŁOWO DNIA: Otwórz książkę na pierwszej stronie pierwszego rozdziału. Zdanie pierwsze, słowo 3 to nasze  SŁOWO DNIA .

Końcówka zdania w którym znajduje się słowo(zdanie nie zostało wpisane w całości, z powodu możliwości odgadnięcia hasła):  …..(SŁOWO DNIA) w roku 1632 w mieście York.

Dzień 3

Poszukiwana książka:  Książka napisana przez angielskiego poetę i dramaturga. Miejsce akcji to malownicza Werona. Autor opisuję bezgraniczną miłość dwóch kochanków, który postanawiają być ze sobą już na wieki.

SŁOWO DNIA:  Akt 2 scena 2 (scena balkonowa). Odbywa się słynny dialog ukochanych.

Zdania w którym znajduje się SŁOWO DNIA: Ukochany mówi do Julii te słowa: Czy mam przemówić czy też słuchać dalej? Na co ona odpowiada : (SŁOWO DNIA) ,co zwiemy(zowiem) różą, pod inną nazwą równie by pachniało.

Dzień 4

Poszukiwana książka: Autor tej książki to duński pisarz baśni. Jego utwory nie zawsze kończyły się pozytywnie. W  „Akademii Pana Kleksa” podczas wizyty w bajce, Adaś otrzymał od tytułowej dziewczynki zapałki. My jednak wybraliśmy inną baśń a jest nią prawdziwa księżniczka.

SŁOWO DNIA: Pierwsza strona baśni pierwsze zdanie wyraz 8 (może krótki ale jest to wyraz)

Końcówka zdania w którym znajduje się słowo:  (SŁOWO DNIA) żonę prawdziwą, wedle swego wyobrażenia, księżniczkę.

Dzień 5

Poszukiwana książka: Autorem tej poezji jest Polak. Pisał wzruszające treny o swej zmarłej córce Urszulce. W Czarnolesie znajduje się muzeum poświęcone jego osobie.

SŁOWO DNIA: znajduje się w zbiorze pieśni. Znajdź księgę 1 pieśń 2. Nasze słowo to wyraz 7 w pierwszym zdaniu.

Zdanie  w którym znajduje się słowo:  Serce rośnie patrząc na te czasy: (SŁOWO DNIA) przed tym gołe były las (…).

Dzień 6

Poszukiwana książka:

Okładka książki konkursowej. Na trawie leży książka, zakładkami zakryty jest tytuł i autor.

SŁOWO DNIA: Znajdź rozdział pt.: „Stop! Zatrzymać wóz!”  Słowo 73 ( jeśli masz to samo wydanie to nasze słowo jest w dialog na stronie 107)

Zdanie  w którym znajduje się słowo: Nie (SŁOWO DNIA) znów całej roboty zwalać na koralik.

Dzień 7

Zadanie specjalne:

1. Otwórz nasz katalog online http://jaktorow.katalogbiblioteki.pl/
  2. Przejedź kursorem na zakładkę KATALOG KSIĄŻEK i wybierz GBP w Jaktorowie
  3. W miejscu „przeszukiwanie po indeksie” wybierz „autorskim (osobowym)”
  4. Do poniższej ramki wpisz nazwisko autora „Orłowski” ( wyskoczy Ci kilku autorów wybierz pierwszego, w bibliotece ma przypisanych 6 książek)
  5. Zaznacz nazwisko autora – teraz przejdziesz do książek. Klikając na okładki pokażą się tytułu.
  6. Wyszukaj książki o tytule : „Księga (SŁOWO DNIA)”
  7. Zapamiętaj dzień tygodnia, oraz SŁOWO DNIA. Przykład ( dzień 7/ „piernik”)

Dzień 8 ( już jutro na naszym facebooku)

Zbierz SŁOWA DNIA  i stwórz ZDANIE KONKURSOWE.

15 maja wyślij maila na adres biblioteka@bibloteka-jaktorow.pl z następującymi informacjami:

1. Imię i nazwisko uczestnika
  2. ZDANIE KONKURSOWE
  3. Numer dnia, autorów, tytuły  poszukiwanych książek oraz SŁOWA DNIA (np. Dzień 2/Astrid Lindgren/Dzieci z Bulerbyn/ „kasza”)

W przypadku ZADANIA SPECJALNEGO

1. Podać tylko słowo danego dnia (np. dzień 7/ „piernik”)

Trzy pierwsze osoby otrzymają od biblioteki nagrody rzeczowe!!!