Maj – znajdziesz mnie w bibliotece

Data publikacji: 30/04/2021

W tym roku po raz kolejny odbędzie się Tydzień Bibliotek. Akcja po raz pierwszy miała miejsce w 2004 roku, a pomysłodawcą i głównym inicjatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Data rozpoczęcia nie jest przypadkowa – 8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza. Oczywiście, jak co roku, nasi Czytelnicy mogą na nas liczyć! Odnosząc się do motta „Znajdziesz mnie w bibliotece”, postanowiliśmy poszukać najciekawszych pomysłów, którymi chcielibyśmy umilić Państwu majowe dni.

Przygotowaliśmy ofertę wydarzeń online, kierowanych do dzieci i dorosłych. W sobotę 8 maja o godzinie 18:00, na naszym profilu facebookowym, znajdą Państwo film z zapisem koncertu muzycznego pod tytułem „Wędrówka z piosenką”. Artyści, którzy wystąpią, tworzą zespół „Z Tylu Chmur”. Repertuar tego rodzinnego projektu muzycznego, opiera się przede wszystkim na piosence turystycznej i harcerskiej. Podczas wydarzenia wyruszymy w podróż po Bieszczadach, wypłyniemy jachtem na mazurskie jezioro, a nawet odwiedzimy Nowy Świat i wsłuchamy się w historię pięknej Indianki, imieniem Shenandoah.

Tego samego dnia ogłosimy szczegóły konkursu pod hasłem „Podchody z książką”. Zabawa będzie trwała aż do 15.05 i ma na celu wspólne odkrywanie różnorodnej literatury. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Nie zapomnieliśmy oczywiście o dzieciach. „TeatrTak” to grupa, która od lat bawi i uczy najmłodszych. Historie odnoszą się do różnorodnej tematyki, przekazując uniwersalne wartości, ważne w procesie dorastania każdego dziecka. Tym razem skupimy się na tematyce ekologicznej. Będzie wesoło, kolorowo, a nawet trochę po angielsku!
Spektakl „Śmieciaki ratują świat” udostępnimy na naszym Facebooku w sobotę 15 maja od 17:00. Zapis będzie można obejrzeć przez 24 godziny.

Przypomnijmy:
8 maja 18:00 – Koncert „Wędrówka z piosenką”
15 maja 17:00 – Przedstawienie „Śmieciaki ratują świat”
8-15 maja konkurs „Podchody z książką”

Zapraszamy do udziału!