ul. Chełmońskiego 4, 96-313 Jaktorów

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w 13 bibliotekach publicznych województwa mazowieckiego, w tym w naszej bibliotece.

. Jego celem jest wdrożenie e-usług bibliotecznych – nowych lub ulepszonych w stosunku do obecnych oraz zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania do placówek. Modernizacja strony internetowej, z zastosowaniem rozwiązań responsywnych a także przygotowanie nowej wspólnej strony internetowej z aplikacja mobilną, obejmującą wspólny kalendarz wydarzeń. Działania te ułatwią Państwu dostęp do informacji o zasobach i wydarzeniach w jaktorowskiej bibliotece a korzystanie z usług będzie bardziej niż dotychczas przyjazne. Umożliwią one:

• wypożyczanie e-booków przez stronę internetową
  • rezerwację zbiorów bibliotecznych on-line z powiadamianiem sms
  • powiadamianie sms o zbliżającym się terminie zwrotu książki, audiobooka lub filmu
  • chat on-line z bibliotekarzem
  • korzystanie z katalogu on-line z personalizacją konta
  • zgłaszanie propozycji zakupu do zbiorów
  • korzystanie z kalendarza wydarzeń z aplikacją mobilną

Usługi zostaną uruchomione od 1 stycznia 2020r.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-20120 a dofinansowany ze środków finansowych Unii Europejskiej  w wysokości 118 684 zł.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie