Wakacje z teatrem – Psotna Anka Jagodzianka

Data publikacji: 16/08/2019

Wakacyjne spotkania z teatrem w naszej Gminie zakończyliśmy 13 sierpnia spektaklem pt „Psotna Anka – Jagodzianka” w wykonaniu teatru CoNieco z Białegostoku.

Tytułowa Anka – Jagodzianka, córka króla Mazurka władającego BAJADERĄ, własnym sprytem i odwagą przechytrzyła żarłocznego smoka Zakalca, który co roku porywał jedną damę. Księżniczka udowodniła że potrafi rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy, sama swoim uporem doprowadziła do tego, że Zakalec zmienił swoją postawę i został zatrudniony jako oficer u króla Mazurka.

Licznie przybyła publiczność żywiołowo reagowała na wartką akcję, a co niektóre dzieci miały możliwość zagrania w spektaklu jako damy dworu i rycerze .

Na zakończenie wszystkie dzieci obdarowane zostały słodkim upominkiem.

Za udostępnienie sal serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły w Jaktorowie oraz Strażakom z OSP w Międzyborowie.